Aktywne wakacje w Międzyzdrojach. W tym roku każdy znajdzie coś dla siebie

Lato, słońce i plaża kojarzą nam się nierozerwalnie z wypoczynkiem, opalaniem, lodami, zamkami na piasku. Tak wyglądały Wasze wakacje nad morzem? Nic dziwnego, w końcu urlop to czas relaksu i odpoczynku. Ale powszechnie wiadomo, że człowiek najlepiej wypoczywa aktywnie. Dlatego proponujemy dodatkowe atrakcje – aktywne, sportowe wakacje na plaży w Międzyzdrojach, które pozwolą przełamać wakacyjną rutynę, wzmocnić ciało i dać odpocząć głowie. Nawet zwykły spacer brzegiem morza jest aktywnością fizyczną. A jeszcze w miłym towarzystwie…rewelacyjny sposób spędzania czasu na wakacjach.

Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, to spójrzcie na dzieci. Nie leżą cały czas na piasku, nie przejmują się innymi, a jedyne, co chcą robić, to bawić się, biegać, grać w piłkę, kąpać się itd. Chcą się zmęczyć. Bierzmy więc przykład z dzieci i zastanówmy się, co my możemy robić na plaży.

Beach soccer, siatkówka plażowa czy badminton, zajęcia biegowe – jogging, zajęcia gimnastyki fitness, zajęcia zumby, zajęcia relaksacyjne o wschodzie słońca – to kilka propozycji dla amatorów aktywności fizycznych. W Miejskiej Strefie Aktywności Sportowej na plaży (od zejścia B w kierunku do zejścia C), będzie można aktywnie spędzić czas, wziąć udział w rozgrywkach i turniejach sportowych, poćwiczyć na mini siłowni, czy zrelaksować się biorąc udział w porannym joggingu lub zajęciach yogi lub Tai Chi i Qi Gong, pod okiem międzyzdrojskich instruktorów i terenów.

Tak duża różnorodność sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Plaża została wyposażona w dodatkową infrastrukturę: przebieralnie plażowe, prysznice przy 3 zejściach (C, Fi H) na plaży oraz śladem roku ubiegłego zostanie zamontowany sektor bezpieczny. Nad bezpieczeństwem miłośników słonecznych i morskich kąpieli czuwać będą Ratownicy WOPR, którzy zostali wyposażeni w nowy sprzęt do ratowania życia np. defibrylatory AED, apteczki biodrowe i plecakowe, przyczepkę do transportu chorych oraz nowy radiowęzeł i monitoring wizyjny, który pozwoli na obserwację zachowania na plaży. Dokąd zadzwonisz, będą świadkiem wypadku nad wodą lub sam się źle poczujesz – zapamiętaj proszę – numer ratunkowy nad wodą to – 601 100 100.

Zapraszamy i czekamy na WAS.

Jadwiga Bober
Referat Promocji, Kultury i Turystyki
fot. czytelnik

Komentarze na fanpage – kliknij