Międzyzdroje 4F
Międzyzdroje Martini na wynos

Asi Bielik Międzyzdroje walczy w Polsce

Bardzo intensywny weekend mają za sobą zawodnicy międzyzdrojskiego klubu zapaśniczego Asi Bielik.

13 lutego 2021 w Koszalinie odbyła się Wojewódzka Olimpiada Młodzieży. W zawodach udział wzięło ponad 100 młodziczek i młodzików z klubów z województwa zachodniopomorskiego a wśród nich reprezentacja ASI BIELIK w składzie Weronika Rebeńczuk, Tomasz Wiśniewski, Tomasz Jarząbek. Dla Weroniki był to pierwszy start w kategorii wiekowej młodziczki, dzięki któremu zdobyła ważne doświadczenie i miejmy nadzieję, że da jej pewność siebie przed następnymi startami. Tomasz Wiśniewski jako środkowy rocznik zdobył 3 miejsce, przegrywając jedną walkę z późniejszym zwycięzcą tej kategorii, więc są powody do zadowolenia, tym bardziej że zawodnik ten cały czas robi postępy i się rozwija, co cieszy. Tomasz Jarząbek zajął dalsze miejsce, ale miejmy nadzieję, że i on trafi na swój czas, wszystko przed nim. Zawody były poprzedzone wspólnym treningiem przeprowadzonym dzień wcześniej z zawodnikami z zaprzyjaźnionego i współpracującego z nami klubu ZKS Koszalin.

W ten sam weekend w Poznaniu odbywał się Puchar Polski Seniorek w zapasach kobiet, podczas którego już oficjalnie jako seniorka wystartowała nasza zawodniczka i trenerka Natalia Jaworska. W zawodach wystartowało w sumie 80 zawodniczek z całego kraju. Natalia w swojej kategorii wagowej, która należy też do kategorii olimpijskiej, stoczyła walki z zawodniczkami z najwyższej półki krajowej- medalistkami Mistrzostw Świata i Europy. Zawodniczki są starsze od niej o kilka lat, co za tym idzie, że mają większe doświadczone, ale walcząc właśnie z takimi zawodniczkami i stawiając im czoła, można dojść na sam szczyt. Tym razem podium nie było, ale 5 miejsce w kraju w nowej kategorii wiekowej i wagowej przy tak wielkiej konkurencji, wstydem nie jest. Akurat w tym przypadku cieszy start oraz wiara we własne możliwości i w dalszym ciągu chęć reprezentowania klubu, sponsorów i miasta na matach całego kraju podczas najważniejszych imprez, a trzeba przyznać, że w sportach seniorskich nie ma dużo sportowców, co by reprezentowali nasze miasto.

Zarząd klubu pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którzy wspierają klub w tych trudnych dla wszystkich czasach i cały czas wierzą w nas, a są to: Miasto i Gmina Międzyzdroje, Hotel Aurora Spa Family, SWISS LINIGER PRODUCENT KABIN PRYSZNICOWYCH, Kostek Team, Lunapark Komar.
20 marca ASI BIELIK będzie organizatorem zawodów dla dzieci z województwa zachodniopomorskiego. Chcesz trenować w miłej atmosferze i z najlepszymi? Nie zwlekaj, dołącz do nas, trenuj z nami zapasy w poniedziałki, środy, piątki od godz. 16.30 w sali gimnastycznej dawnego gimnazjum.

Asi Bielik