Międzyzdroje 4F
Międzyzdroje Martini na wynos

Jest ostateczna odpowiedź Rządu dotycząca obostrzeń w Sylwestra

Podczas dzisiejszej konferencji na zadane pytanie przez redaktora RMFM dotyczące litery prawa o zakazie przemieszczania się w Sylwestra od godz. 19.00 do 6.00 w Nowy Rok, padła odpowiedź ze strony Premiera Mateusza Morawieckiego. Redaktor przytoczył też, że niedawno pan mówił, że to jest apel, a nie zakaz.

Myślę, że najlepiej przywołać sytuację z wiosny. Wiosną były wdrożone podobne ograniczenia i nikt nie miał wątpliwości, że powinny być one przestrzegane. To nie tylko apel do zdrowego rozsądku, to apel jak wszyscy przestrzegaliśmy przepisów i dzięki temu szybko mogliśmy osiągnąć niezłe rezultaty. Naprawdę przypomnijmy sobie to, co działo się wiosną – powiedział Mateusz Morawiecki.

Następnie głos zabrał Minister Paweł Szefernaker.

Te przepisy nie są przeciw komukolwiek, te przepisy są przeciw wirusowi. Jest przepis i ten przepis będzie egzekwowany, a o wyniku interwencji będzie decydował patrol policyjny, również patrol policyjny będzie decydował, czy te działania są zgodne z prawem, czy też nie. Przede wszystkim Policja jak zawsze w Sylwestra, a może nawet szczególniej będzie kontrolowała trzeźwość kierowców, także spożywania alkoholu w miejscach publicznych tak jak co roku, ale ten szczególny rok polega też na tym, że jest przepis o niezbędnych kwestiach życia codziennego i on będzie także oceniany przez patrole policji, które będą interweniowały.

fot. archiwum red. – Sylwester