Międzyzdroje 4F
Międzyzdroje Martini na wynos

MDK Międzyzdroje zaprasza na muzyczne pożegnanie lata do Parku Chopina

25 września o godzinie 17.00 odbędzie się finałowy koncert z cyklu Klasyczne Piątki. Niepowtarzalna okazja, by usłyszeć na żywo wspaniałe utwory muzyki wokalnej i delektować się pięknem dźwięków. Znów mamy zaszczyt gościć młode, utalentowane śpiewaczki, odnoszące liczne sukcesy, które zaprezentują naszym słuchaczom wspaniałe dzieła muzyki wokalnej.

Przedstawiamy biogramy artystek:

Weronika Madej – sopran, od dziecka przejawiała zainteresowanie śpiewem i muzyką. W lipcu 2020 r. ukończyła studia licencjackie na Akademii Sztuki w Szczecinie na wydziale wokalnym w klasie śpiewu mgr Beaty Dunin-Wąsowicz. Uczestniczyła w kursach wokalnych prowadzonych przez prof. Ulricha Messthalera z Akademii Muzyki Dawnej w Bazylei praz prof. Markusa Köhlera z Wyższej Szkoły Muzycznej w Detmond.

Magdalena Józefów – sopran, swoją muzyczną przygodę rozpoczęła mając 5 lat dołączając do miejscowego dziecięcego chóru kościelnego. W wieku 16 lat podjęła naukę w Szkole Muzycznej II stopnia w Legnicy na Dolnym Śląsku w klasie śpiewu solowego. Po jej ukończeniu bez najmniejszych wątpliwości podjęła decyzję o kontynuacji rozwoju swojej pasji i pomyślnie zdając egzaminy na studia dostała się na Akademie Sztuki w Szczecinie, na wydział wokalny, na którym w lipcu tego roku obroniła tytuł licencjata, a od października wznowi edukację artystyczną na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. 
   
Simona Monte – sopran, studentka I roku studiów magisterskich na Akademii Sztuki w Szczecinie, na wydziale wokalnym, kształcąca się w klasie śpiewu dr Friederike Meinel. Podwójna finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Zygmunta Noskowskiego w 2014 roku.
 

Olga Bila – pianistka, pochodzi z Ukrainy, laureatka międzynarodowych i krajowych konkursów, uczestniczka festiwali muzyki klasycznej. Studiowała fortepian na Akademii Muzycznej im. S. Prokofiewa w Doniecku pod kierownictwem prof. Natalii Czesnokowej. Skończyła również studia podyplomowe. Swoje umiejętności doskonaliła     na lekcjach u prof. Igora Riabowa (Ukraina), prof. Susanny Arabkiercewej (Rosja), prof. Wiery Nosinej (Rosja).

Pracowała jako nauczycielka gry na fortepianie w szkołach muzycznych oraz jako akompaniator dyrygentów i wokalistów w Akademii Muzycznej im. S. Prokofiewa w Doniecku.

W 2015 roku przeprowadziła się do Polski. Obecnie jest związana z Operą na Zamku w Szczecinie, gdzie pracuje jako korepetytor solistów i chóru a także jako członek orkiestry. Przygotowywała spektakle premierowe: G.Verdi- Bal maskowy i Traviata, J. Kornowicz-Historia najmniej prawdopodobna (światowa premiera), B. Britten- Dokręcanie śruby (polska prapremiera), G. Bizet-Carmen, G. Gershwin-Crazy for you, R. Leonkavallo-Pajace, W. Mozart-Cosi fan tutte,  L. Petitgirard-Guru (światowa premiera),   F. Glass-Proces (światowa prapremiera), G. Puccini- Gianni Schicchi, Ch. Gounod – Romeo et Juliette. Występuje w salach koncertowych na terenie Polski, Niemiec, Litwy, Rosji, Ukrainy w składzie orkiestry, z wokalistami, kwartetem „Ba-rock” i zespołem wokalno – instrumentalnym “Fairy Ladies”. Od września 2018 również współpracuje z Akademią Sztuki w Szczecinie jako akompaniator wokalistów, od 2019 roku – z Filharmonią im. M. Karłowicza w Szczecinie.

W programie koncertu:

1.Vincenzo Bellini – „Ma rendi pur contento” 
2.Frederick Loewe – „Przetańczyć całą noc” z musicalu „My Fair Lady”
3.Wolfgang Amadeusz Mozart – aria Despiny „Una donna a quindici anni” z  drugiego aktu opery „Cosi fan tutte”
4.Fryderyk Chopin – „Śliczny chłopiec”
5.Henry Purcell – Recytatyw „Thy hand, Belinda” oraz aria „When I am laid” (Lament Dydony) z III aktu opery „Dydona i Eneasz”
6.Carl Loewe – „Abendstunde” Op.130 Nr 3  
7.Franciszek Maklakiewicz – „A jeśli chcesz zapomnieć”
8.Max Reger – „Maria Wiegenlied”
9.Johann Strauss – aria Adeli „Mein Herr Marqius” z II aktu operetki „Zemsta nietoperza”
10.Franz Schubert – aria „Ich schleiche bang” Romanze der Helene z singspielu „verschworenen oder der Haussliche Krieg”
11.Ignacy Jan Paderewski – „Chłopca mego mi zabrali” Op.7
12.Stanisław Niewiadomski – „Między nami nic nie było” 
13.Carl Loewe – „O süße Mütter” Op. 62 Nr 1
14.Michał Lorenc – „Ave Maria”
15.Giacomo Puccini – aria Musetty „Quando men vo” z II aktu opery „Cyganeria”
16.Stanisław Moniuszko – „Pieśń wieczorna”  
17.Antoni Rubinstein – „Noc”
 
Życzymy wielu muzycznych wrażeń! Niech energia i moc, którą niesie w sobie muzyka, zapewni słuchaczom wspaniały nastrój!

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach