Międzyzdroje 4F
Międzyzdroje Martini na wynos

Międzyzdroje laureatem ogólnopolskiego konkursu „Lider Turystyki 2020”

Szanowni Państwo. Z największą przyjemnością ogłaszamy informację dla mieszkańców i władz samorządowych Gminy Międzyzdroje o otrzymaniu przez Gminę Międzyzdroje tytułu „Lidera Turystyki 2020”.

Przyznana nagroda jest konsekwencją pozytywnej oceny Zgromadzenia Forum Ekspertów, które analizując przeprowadzone w Gminie inwestycje, działania na rzecz rozwoju turystyki, wprowadzane innowacyjne projekty oraz promocję poprzez światowej klasy imprezy kulturalne czy sportowe – zaliczyło Gminę Międzyzdroje do grona Laureatów.

Konkurs „Lider Turystyki 2020” to nowa inicjatywa ogólnopolskiego czasopisma „Życie Regionów’, które wspólnie z przedsiębiorcami, samorządowcami i dziennikarzami zrzeszonymi wokół Forum Ekspertów wybiera najlepsze miejsca na całoroczny wypoczynek, czyli miejsca, gdzie turysta nigdy się nie nudzi. W uzasadnieniu przesłanym przez Zgromadzenie czytamy m.in., że Gmina Międzyzdroje w ciągu ostatnich kilku lat zmieniła się w samorząd przyjazny, godny zaufania, stabilny finansowo i co najważniejsze – dynamicznie się rozwijający. Ze względu na fakt, że tereny Gminy uznawane są przez turystów za niezwykle atrakcyjne – w ostatnim czasie zrealizowano szereg inwestycji wspierających rozwój tej działalności gospodarki. Oprócz przebudowy Alei Gwiazd w Międzyzdrojach, zostały wybudowane i odpowiednio oznakowane ścieżki rowerowe, którymi podróżujący mają możliwość podziwiania uroków polskiego wybrzeża., to również montaż siłowni plenerowych oraz dodatkowych ławeczek wypoczynkowych w miejscach najczęściej odwiedzanych przez turystów. W związku z niemalejącą popularnością Gminy Międzyzdroje, oferta bazy noclegowej Gminy jest wciąż intensywnie rozbudowywana, w związku z czym planowana jest, największa w historii Gminy, inwestycja dotycząca gospodarki wodno-ściekowej.

Pragniemy przy tym dodać, że warunkiem uczestnictwa w Konkursie „Lider Turystyki 2020” było wskazanie jako jeden z priorytetów rozwoju gminy, rozwój działalności turystycznej, inwestycji w turystykę i promocji w skali międzynarodowej. Forum Ekspertów przyznało tytuł dla Miasta i Gminy Międzyzdroje, jako jednego z pięciu nominowanych samorządów z województwa Zachodniopomorskiego. Zaznaczyć tu należy, że każde z nich różni się wielkością, charakterem i atrakcjami dla turystów. W gronie nominowanych, oprócz Międzyzdrojów, znalazły się: Koszalin, Kołobrzeg, Świnoujście i Mielno. Liderem Turystyki zgodnie z regulaminem mogło zostać tylko jedno miasto lub gmina z terenu danego województwa. Tym miastem są właśnie Międzyzdroje. Wręczenie nagród nastąpi w Warszawie w październiku 2020. Nagrodą główną w Konkursie jest wręczenie dla Liderów Turystyki statuetki Złotej Walizki jako symbolu miejsca, gdzie turyści chętnie wracają. Laureatowi przyznany zostanie także znak „Lider Turystyki ”, a Konkursowi przewodzi hasło „Warto tu być”.


Oprac. Biuro Prasowe Wzorowi Polska – „Życie Regionów”

——————————————–

Zobacz też ranking 2020 niezależnego portalu o turystyce: Geograf.pl – Międzyzdroje stanowczo numer 1 naszego rankingu!