Międzyzdroje 4F
Międzyzdroje Martini na wynos

Międzyzdroje liczą na powrót do Ekstraklasy

Drugie miejsce po sześciu kolejkach w tabeli 1. ligi kobiet w grupie północnej zajmują tenisistki stołowe Chrobrego Międzyzdroje. Drużyna znad morza ma aktualnie dwa punkty straty do liderującego ATS-u east rent Białystok.

Chrobry od początku sezonu wygrał cztery spotkania. Zawodniczki klubu z Miedzyzdrojów zanotowały także jeden remis i doznały jeden porażki. – Do zakończenia pierwszej rundy pozostały nam do rozegrania jeszcze trzy spotkania. Nie chcę zapeszać, ale wierzymy w to, że walczymy o powrót do Ekstraklasy. W poprzednim sezonie przez skrócony sezon i pandemię koronawirusa nie udało nam się wywalczyć awansu, ale liczymy, że tym razem będzie inaczej – mówi Wioleta Witkowska-Krawczyk.

Po sześciu kolejkach aktualnego sezonu wyraźnie widać, że ton rywalizacji w grupie północnej nadają trzy zespoły: ATS east rent Białystok, Chrobry Międzyzdroje i Bogoria Grodzisk Mazowiecki. To właśnie pomiędzy tymi drużynami powinny się rozstrzygnąć losy awansu do baraży o Ekstraklasę kobiet.

Tenis stołowy jest jedną z wiodących dyscyplin sportowych w Międzyzdrojach. Miasteczko w naszym kraju jest jednak znane głównie dzięki swoim walorom turystycznym. – Międzyzdroje to niewielkie miasteczko, które zamieszkuje około 5,5 tysiąca ludzi. Od wielu lat klub wspierany jest przez władze Miasta Międzyzdroje. Zainteresowanie młodzieży naszą dyscypliną sportu jest bardzo duże, a to przekłada się na sukcesy – dodaje Witkowska-Krawczyk.

W sezonie 2020/2021 barwy Chrobrego na zapleczu Ekstraklasy reprezentują Alicja Łebek, Joanna Kiedrowska, Sandra Kozioł, Ewa Kołodziej, Sylwia Wandachowicz i Wioleta Witkowska-Krawczyk.

Polski Związek Tenisa Stołowego