Międzyzdroje 4F
Międzyzdroje Martini na wynos

Na horyzoncie widać upały! Zapowiada się prawdziwe wakacyjne lato!

Od około tygodnia na pogodę w Międzyzdrojach wpływa blokada cyrkulacji strefowej, co objawia się przeważnie pogodnym niebem, lecz z powodu północnego wiatru temperatura na plaży wacha się od 18 do 22 st. C.

Do niedzieli nadal będzie wiał słaby i umiarkowany wiatr z kierunków północnych i północno zachodnich, ale tym razem na większym obszarze Morza Bałtyckiego, co przełoży się na większe parowanie wody i z tego powodu od czasu do czasu będzie pojawiać się umiarkowane zachmurzenie. Do tej pory była to bryza morska o lokalnym zasięgu północnego wiatru. Temperatura do końca tygodnia pozostanie na tym samym poziomie.

Na początku przyszłego tygodnia szykują się poważne zmiany w pogodzie. Do Międzyzdrojów napłynie gorące, zwrotnikowego powietrze. Wiatr stopniowo zmieni swój kierunek na lądowy, a temperatura wzrośnie do 25 – 28 st. C (niewykluczone, że będzie taki dzień, co ujrzymy nawet 30 st. C lub więcej). Od trzeciej dekady czerwca prawdopodobnie da o sobie znać jeszcze Atlantyk, który sprowadzi wilgotne powietrze, przelotne opady deszczu i gwałtowne burze. Temperatura w tym okresie będzie się wahać od 19-24 st. C. Niewykluczone, że to będzie ostatnie większe zasilenie gruntu w wodę.

Wstępne najnowsze prognozy pogody na lipiec ukazują nam, że już w pierwszym tygodniu lipca nadejdzie prawdziwe stabilne lato, które z małymi przerwami może potrwać nawet do końca sierpnia.

Komentarze na fanpage – kliknij