Międzyzdroje 4F
Międzyzdroje Martini na wynos

Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach, Boże Narodzenie – OSP Międzyzdroje

To już 7 edycja ogólnopolskiej akcji niosącej pomoc Polakom mieszkającym na Kresach.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Ochotnicza Straż Pożarna Międzyzdroje już po raz piąty przystąpiła do akcji. W poprzednich talach dzięki państwa zaangażowaniu, w naszym powiecie, udało się nam uzbierać prawie tonę darów. W tym roku dzięki państwa wsparciu organizatorzy będą mogli pomóc naszym rodakom m.in. w miejscowościach na Litwie: Rakańce (Polska Szkoła Podstawowa), Soleczniki (Polska Szkoła Specjalna), Turgiele, Ejszyszki, Butrymańce, Wilno (m.in. Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki, Szkoła Średnia im. Szymona Konarskiego, Klub Weteranów Armii Krajowej), Balańdziszki, Niemenczyn, Połuknie, Rudziszki, Nowa Wilejka a także na Łotwie oraz na Białorusi.

Ten rok jest szczególnie ciężki dla nas wszystkich, jak również dla naszych rodaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Dlatego w tym roku zwracam się do wszystkich z gorącą prośbą o wsparcie tego projektu.
Tak jak w poprzednich latach prosimy o wsparcie w postaci:
– środków czystości
– słodyczy
– długoterminowych produktów spożywczych
– artykułów szkolnych
– pieluchy dla dorosłych w rozmiarze M i L które zostaną przeznaczone dla Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki

W związku sytuacją pandemii prosimy wszystkich, którzy chcieli by przekazać dary o kontakt telefoniczny. Przekazywanie darów będzie się odbywało z zachowaniem reżimu sanitarnego.
503997306 Łukasz
505307515 Ania

Dary zbieramy do 5 grudnia 2020 w remizie OSP Międzyzdroje
Jednocześnie dziękujemy bardzo za te, które już otrzymaliśmy.
Jesteście wspaniali

“Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” to akcja szczecinian. Pomysł akcji zrodził się podczas lipcowej XXIV Międzynarodowej Pielgrzymki Pieszej Suwałki-Wilno. W trakcie marszu do Wilna pielgrzymi spotykali na swojej drodze wielu rodaków mieszkających na Litwie, którzy częstowali wszystkich pątników, czym tylko mogli. W 2014 roku Wojciech Woźniak spotkał na swojej drodze panią Aleksandrę, która witała pielgrzymów kilkoma kanapkami oraz marchewkami z przydomowego ogrodu. Wzruszające zdjęcie, które wtedy wykonał, zainicjowało plan pomocy naszym rodakom.

Dodatkowe informacje dotyczące akcji można uzyskać:
www.polskiewartosci.pl
www.rodakomnakresach.pl
https://www.facebook.com/OSP Międzyzdroje

Głęboko wierzymy w to, iż mieszkańcy Powiatu Kamieńskiego mają ogromne serca i pomogą nam wesprzeć tą szlachetną akcję.

Koordynator dh Wodnicka Anna OSP Międzyzdroje