Międzyzdroje 4F
Międzyzdroje Martini na wynos

Problem z odbiorem odpadów w gminie Międzyzdroje

Od 1.1.2021 do 31.12.2021 Remondis wygrał przetarg na wywóz odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, w części zamieszkałych i w części niezamieszkałych (nieruchomości mieszane) na terenie gminy Międzyzdroje.

1. Od mieszkańców, którzy posiadają blaszane kubły, nie są odbierane śmieci. Po telefonie okazało się, że nie wywieźli tego okrągłego kubła, bo ich samochody nie są do takich pojemników przystosowane. Dlaczego nikt nie poinformował o tym fakcie mieszkańców i nie podano, jakie kubły się nadają oraz gdzie je kupić. Czy nowe kubły mają być zgodne z normą EN-840 ? – dopytuje mieszkaniec.

2. Dlaczego w gminie Międzyzdroje zrezygnowano z publicznych pojemników na selektywną zbiórkę odpadów (szkło, plastyk, kartony) – dopytuje kolejny mieszkaniec. Z uzyskanych informacji od 1 stycznia 2021 roku zmieniono przepisy, iż każdy mieszaniec ma sam segregować odpady na swoim terenie zamieszania. Pojemniki usunięto z powodu, iż śmieci były podrzucane do takich pojemników przez różne prywatne firmy, które starały się zaniżyć koszt wywozu odpadów ze swoich firm. Dodatkowo nowa firma wywozowa nie obsługuje takich pojemników.