Międzyzdroje 4F
Międzyzdroje Martini na wynos

Spotkanie z Magdaleną Kumorek w Międzynarodowym Domu Kultury

30 lipca w Międzynarodowym Domu Kultury odbyło się spotkanie z Magdaleną Kumorek, aktorką filmową i teatralną, dubbingową, a także wokalistką.

Magda Kumorek znana jest polskim widzom z ról w takich filmach jak: Poranek kojota, Samo życie, Ojciec Mateusz, Przepis na życie, Na dobre i na złe, W głębi lasu i wielu innych. Oprócz filmu i teatru, zajmuje się dubbingiem, co daje jej ogromną satysfakcję. Użyczyła swojego głosu do takich produkcji jak: „Giganci ze stali”, „Iron Man 3”, „Avengers”, „Sklep dla samobójców”, „Frankenweeny” Tima Burtona.

Ma wielką wrażliwość muzyczną i zamiłowanie do śpiewu i poezji, tworzy własne piosenki. Wydała płytę „Śmiercie”, która powstała z miłości do polskiej muzyki ludowej i twórczości wybitnego poety Bolesława Leśmiana.
Wszechstronnie uzdolniona artystka zdobyła wiele nagród w konkursach piosenki: m.in.:

I nagrodę na Konkursie Interpretacji Piosenek Agnieszki Osieckiej w 2000 r., II nagrodę na XXVII Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” Olsztyn 2000, Grand Prix na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lublinie w październiku tegoż roku oraz II nagrodę na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu rok później. Śpiewała również na ścieżce dźwiękowej filmu „Kameleon”.

W Międzyzdrojach Magda Kumorek wystąpiła z przedpremierowo nowym programem „O bogu, seksie i przemijaniu” czyli jak się przestać bać poezji. W programie m.in. twórczość Wisławy Szymborskiej, Bolesława Leśmiana i Juliana Tuwima przeplatane autorską narracją.

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach