Międzyzdroje 4F
Międzyzdroje Martini na wynos

Sztorm Szczecin z Pucharem Funińo w Międzyzdrojach

🗣️ III Edycja ➡️ Mistrzostwa Funińo 2020‼️

✅ Sztorm z Pucharem Funińo – The Beautiful Game for Kids 🏆

Po II edycji wrześniowej, przyszedł czas aby najmłodsi adepci piłki nożnej po trzech miesiącach mogli zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami w Mistrzostwach Funińo Międzyzdroje 2020‼️

➡️ 6.12.2020 roku w Międzyzdrojach 7️⃣ zespołów złożonych z zawodników urodzonych w roku 2013 i młodsi sprawdzało swoje możliwości rywalizując o zwycięstwo w trzecich Mistrzostwach Funińo 2020. Organizatorzy, AP RCR Międzyzdroje, postarali się aby do Miasta Gwiazd zawitały zespoły z województwa zachodniopomorskiego co było gwarancją niesamowitych emocji.

Organizatorzy pragnęli przekazać uczestnikom, widzom podczas relacji live 🙂 jedną z metod treningu piłkarskiego dla dzieci jakim jest FUNIŃO. FUNIŃO ® to metoda, którą opracował trener piłkarski Horst Wein służąca stymulowaniu talentu piłkarskiego wśród najmłodszych adeptów piłki nożnej. Metoda ta pozwala kształtować ich inteligencję w grze na cztery bramki w aspektach: postrzeganie, rozumienie i interpretacja, podejmowanie decyzji, wykonanie techniczne.

Rozegrano 21 spotkań po 10 minut każde, w sumie każda drużyna rozegrała 60 minut. Adepci piłki nożnej rozgrywali spotkania na małych boiskach w grze 3×3 na cztery bramki, gdzie mogli zademonstrować swoje indywidualne umiejętności. Jak się okazało, najlepsi okazali się młodzi Sztormowcy wygrywając pięć spotkań i tym samym Puchar III Edycji Mistrzostw Funińo pojechał z zawodnikami Sztormu do Szczecina. Drugie miejsce dla KP Błękitni Stargard. Na najniższy stopień na podium wdrapali się wspólnie chłopcy z Kick Off Szczecin.

▪️7 zespołów / 59 uczestników/ 138 zdobytych bramek▪️

💢Organizatorzy dziękują trenerom i zawodnikom za przyjęcie zaproszenia do Międzyzdrojów. Rodzicom za zaufanie 💙. Szkole Podstawowej nr 1 za udostępnienie hali sportowej. Za słodki poczęstunek firmie Mewa a także firmą 4F Międzyzdroje i Mapei.

Mamy nadzieje, że pobyt nad Bałtykiem w Mieście Gwiazd będziecie wspominać jak najbardziej pozytywnie.

W III Edycji Mistrzostw Funińo 2020 udział brały zespoły:

Sztorm Szczecin 🥇,
Błękitni Stargard 🥈,
Kick Off Szczecin 🥉,
FAP Hutnik Szczecin 🏅,
Football Academy Szczecin 🏅,
AP RCR I Międzyzdroje 🏅,
AP RCR II Międzyzdroje 🏅.

Akademia Piłkarska RCR Międzyzdroje