Międzyzdroje 4F
Międzyzdroje Martini na wynos

Uwaga turyści – maseczki na promenadzie… aktualizacja

Wieczorem w Dzienniku Ustaw rząd opublikował rozporządzenie Rady Ministrów dotyczące zmiany obostrzeń.

Od 15 maja 2021 do 5 czerwca 2021 należy zakrywać usta i nos w środkach transportu publicznego, w samolotach, w miejscach ogólnodostępnych, czyli na drogach i placach, na terenie cmentarzy, promenad, bulwarów, miejsc postoju pojazdów, parkingów leśnych, na terenie nieruchomości wspólnych – klatkach schodowych, windach czy garażach podziemnych oraz w zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba, chyba, że pracodawca postanowi inaczej.

– Tak naprawdę niewiele się zmieniło, ponieważ na świeżym powietrzu typu lasy, parki, tereny zielone, plaże- cały czas można spacerować bez maseczki. Nie do końca rozumiem, co oznacza nakaz noszenia maseczek na drogach? – czyli chyba we właściwym znaczeniu na chodnikach (w ciągach pieszych), skoro piszą w miejscach ogólnodostępnych.

————————–

Aktualizacja: 7 maja 2021

Rzecznik rządu wyjaśnia niejasności z rozporządzenia. Twierdzi, że ten zapis dotyczy do 14 maja 2021. W takim razie nie powinien znaleźć się w tym rozporządzeniu, bo wprowadza wielu ludzi w błąd. Od 15 maja 2021 będzie można przemieszczać się po promenadzie itp. bez maseczek w odległości większej niż 1.5m od innych spacerujących.