Międzyzdroje 4F
Międzyzdroje Martini na wynos

W Międzyzdrojach w Parku Chopina rozpoczął się letni sezon artystyczny

Po ubiegłorocznym sukcesie cyklu koncertów muzyki klasycznej w Parku Chopina, cieszących się dużym zainteresowaniem publiczności, Międzynarodowy Dom Kultury kontynuuje wtorki klasyczne

6 lipca odbył się pierwszy koncert najpiękniejszych perełek muzyki wokalnej, słynnych arii z oper i operetek.

Wystąpiły już znane międzyzdrojskim słuchaczom artystki:

Barbara Żarnowiecka – sopran, od września 2017 roku prowadzi klasę śpiewu solowego w Akademii Sztuki w Szczecinie. Śpiewaczka ma za sobą wieloletnią karierę artystyczną, zarówno na scenie Teatru Muzycznego ROMA (dawnej Operetki Warszawskiej), Teatru Muzycznego w Lublinie i Opery Na Zamku w Szczecinie. Jesienią 2003 roku została zaproszona do współpracy z Teatrem Muzycznym w Lublinie. Wokalistka koncertuje w kraju i za granicą: w listopadzie 2007 roku została zaproszona do Tokio przez Fiorenzę Cossotto, która obchodziła 50-lecie pracy artystycznej gdzie zaśpiewała partię Leonory w Trubadurze G. Verdiego pod dyrekcją Nicoletty Conti, w towarzystwie solistów koreańskich i Tokijskiej Orkiestry Filharmonicznej.

Aleksandra Przybyła – sopran. Studentka Akademii Sztuki w Szczecinie. W lipcu 2020 roku ukończyła studia licencjacie na Wydziale Wokalnym w klasie śpiewu solowego dr Barbary Żarnowieckiej. Jest również dyplomantką studiów magisterskich na Wydziale Edukacji Muzycznej, specjalność dyrygentura chóralna, w klasie dyrygowania dr hab. Barbary Halec. Prowadzi Chór Kameralny Postscriptum w Policach.

Karolina Bałdyga – mezzosopran. Swoją przygodę z muzyką klasyczną rozpoczęła w klasie śpiewu solowego w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2018 roku. Studentka pierwszego roku Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie dr Barbary Żarnowieckiej. W muzyce ceni sobie szeroką możliwość interpretacji treści słownej, a także nieopisaną zdolność muzyki do przenikania w głąb własnego wnętrza.

Akompaniowała śpiewaczkom Olga Bilas – absolwentka Akademii Muzycznej we Lwowie, laureatka konkursów międzynarodowych. Wielokrotnie występowała jako solistka i kameralistka na scenie Filharmonii Lwowskiej. Od roku 2017 jest korepetytorem w Operze na Zamku w Szczecinie.

Olha Verheles – sopran. Studentka na Wydziale Wokalnym Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie dr Barbary Żarnowieckiej.

Maja Melchinkiewicz – mezzosopran. Laureatka II nagrody w konkursie Nouvelles Etoiles International Online Music Competition, w kategorii dla wokalistów (śpiew klasyczny), studentka na Wydziale Wokalnym Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie dr Barbary Żarnowieckiej.

Śpiew to odpoczynek dla duszy i początek pokoju – z całą pewnością tego doświadczyli nasi słuchacze.

13 lipca o 18.00 we wtorek zapraszamy na kolejny koncert do Parku Chopina, życząc wspaniałych muzycznych wrażeń!

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Komentarze na fanpage – kliknij