Międzyzdroje 4F
Międzyzdroje Martini na wynos

W Międzyzdrojach trwają kontrole Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Międzyzdroje licznie odwiedzane są przez turystów w weekendy, a w zwykłe dni przyjeżdżają tylko ci, co mają kupione własne apartamenty z aktem notarialnym.

Jeżeli chodzi o międzyzdrojskich przedsiębiorców: restauracje, lodziarnie, ciastkarnie… starają się utrzymać swoje interesy w rejonie promenady, a w innych miejscach jest dramat, ponieważ nie ma gości z Niemiec i nikt nie przychodzi kupować na wynos.

W ostatnich dniach wiele firm w Polsce sygnalizowało, że nie może już dłużej czekać i zamierzają otworzyć działalność, mimo obowiązujących restrykcji. W związku z tym faktem w piątek rząd ogłosił, że będą masowe kontrole i kary dla firm, które wznowią działalność mimo restrykcji. Firma, która dostanie mandat za łamanie zakazu może zostać wykluczona z tarczy finansowej.

Jak informują mnie mieszkańcy, w Międzyzdrojach od dwóch dni intensywne kontrole przeprowadza Państwowa Inspekcja Sanitarna. Sprawdza też, czy w poniedziałek (#OtwieraMy) zostaną otwarte jakieś restauracje, czy hotele – mimo zakazu według rozporządzenia. Obecnie można prowadzić sprzedaż tylko na wynos lub na dowóz.

fot. Czytelnik – niedziela 17 stycznia 2021