Międzyzdroje 4F
Międzyzdroje Martini na wynos

Wielkimi krokami zbliża się koniec upałów w Międzyzdrojach

Od 17 czerwca na międzyzdrojskiej plaży było czuć gorące powietrze pochodzenia zwrotnikowego, które intensywnie płynęło znad Północnej Afryki.

Niestety z godziny na godzinę potężny wyż rosyjski słabnie i już za kilka godzin otworzą się wrota dla powietrza pochodzenia atlantyckiego! Aktualnie na plaży już czuć pierwsze oznaki zmian w pogodzie- wiatr zmienił swój kierunek na północno-wschodni, a temperatura spadła z 32-35 st. C do 22,5 st. C. Dzisiejszej nocy wreszcie temperatura obniży się do 15-17 st. C, dzięki temu dobrze przewietrzymy swoje mieszkania.

Późnym popołudniem do Międzyzdrojów dotrze chłodny front, który może przynosić burze i przelotne opady deszczu od 20 mm do 35 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie do 100 km/h. Miejscami grad. Obserwując od rana na żywo wszystkie synoptyczne mapy, takie zjawiska mogą się pojawiać punktowo raczej po wschodniej stronie naszego powiatu, ale to nie oznacza, iż w Międzyzdrojach będzie spokojnie. Niestety przy takich warunkach atmosferycznych, pogody nie da się dokładnie przewidzieć, gdyż te zjawiska po południu i wieczorami tworzą się nagle.

Sprawdź stan pogody na żywo: http://www.spolecznoscmiedzyzdroje.pl/dane-meteorologiczne-radary-zachmurzenia-opadow-i-burz/

Dobra wiadomość jest taka, że od soboty zacznie się ponownie ocieplać i na kolejny tydzień wróci przyjemne polskie lato z temperaturą 22-26 (28) st. C.

Komentarze na fanpage – kliknij