Międzyzdroje 4F
Międzyzdroje Martini na wynos

Współpraca partnerska z miastem Jelenia Góra

Wzajemna promocja, wymiana materiałów informacyjnych, szeroka współpraca kulturalna – to tylko niektóre punkty planowanej współpracy Miasto Jelenia Góra i nadmorskich Międzyzdroje. Oba miasta podpisały dziś list intencyjny w tej sprawie.

– W liście jest mowa m.in. o inspirowaniu szkół, organizacji sportowych i stowarzyszeń do nawiązywania kontaktów partnerskich. Rozmawiamy o tym, żeby np. nasze dzieci mogły wyjeżdżać nad morze na zielone szkoły, a dzieci z Międzyzdrojów do nas.

Wczoraj nasi goście spotkali się z przedstawicielami instytucji kultury. W Międzyzdrojach jest miejsce, w którym nasze teatry mogłyby wystawiać swoje sztuki. Myślę, że ta współpraca będzie bardzo korzystna dla obu stron.

– Dzisiaj w pewnym stopniu formalizujemy współpracę, która już trwa – podkreślił Mateusz Bobek- Burmistrz Międzyzdrojów.

– Wielu mieszkańców naszego miasta odwiedza wasz region, bo to najbliżej położone pasmo górskie. Szybka rozbudowa S3 powoduje, że możliwe są nawet wyjazdy weekendowe.

W podpisaniu listu intencyjnego uczestniczyli także Wojciech Chadży, przewodniczący jeleniogórskiej Rady Miejskiej oraz Jan Węglorz, przewodniczący Rady Miejskiej Międzyzdrojów.

Jerzy Łużniak – Prezydent Miasta Jeleniej Góry