Sezon kąpielowy w Międzyzdrojach tuż tuż

Sezon ratowniczy zaczyna się 15 czerwca i naszego bezpieczeństwa na plaży będzie strzegło 6 ratowników wodnych na dwóch stanowiskach ratowniczych.

Jedna wieża znajdować się będzie po zachodniej części molo oraz jedna po wschodniej części. W lipcu i sierpniu będzie to już 9 stanowisk i 30 ratowników wodnych, oraz jeden ratownik medyczny. Wrzesień będzie wyglądał tak samo jak czerwiec czyli dwa stanowiska ratownicze. Jak pokazują lata ubiegłe do zdarzeń dochodzi nie tylko w ciągu dnia, ale również po zakończeniu dyżuru ratowników czy nawet późną nocą. Dlatego w szczycie sezonu ( lipiec i sierpień) trzech ratowników tworzy tak zwaną grupę interwencyjną i zostaje na dyżurze nocnym. Warto dodać, że grupa ta stacjonuję bezpośrednio na plaży w główniej bazie ratowników, dzięki czemu ratownicy są w stanie w ciągu kilku minut po otrzymaniu zgłoszenia wypłynąć jednostką ratowniczą na wodę lub dojechać na miejsce samochodem lub quadem. Ratownicy posiadają bezpośrednią łączność cyfrową z Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Szczecinie. Dlatego raz jeszcze przypominamy o numerze ratunkowym nad wodą 601-100-100.

W tym roku WOPR w Międzyzdrojach może pochwalić się takim sprzętem ratowniczym jak:
– samochód terenowy z napędem 4×4 wyposażony w defibrylator AED,
– quad ratowniczy wyposażony w defibrylator AED z specjalistyczną przyczepką do transportu osoby poszkodowanej,
– łódź ratownicza IRB,
– skuter ratowniczy z platformą do ewakuacji osoby poszkodowanej,
– łódź typu rib,
– kontener tworzący punkt medyczny wyposażony w defibrylator AED,
– dron wyposażony w głośnik do wygłaszania komunikatów oraz kamerę termowizyjną,
– system monitoringu na kąpielisku strzeżonym i poza,
– radiowęzeł na całym odcinku plaży strzeżonej,
– Amfibia do kąpieli osób niepełnosprawnych,

Jak informuje koordynator ratowników w Międzyzdrojach Piotr Golian: cały czas się szkolimy i rozwijamy technologicznie, posiadamy coraz więcej specjalistycznego sprzętu, który wspiera pracę naszych ratowników, ale pamiętajmy najważniejsza jest nasz rozwaga nad wodą. Mam nadzieje, że mimo iż sprzętu jest coraz więcej to nie będziemy musieli go często używać. Życzę wszystkim udanego pogodowo, ale przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku na naszej pięknej Międzyzdrojskiej plaży.

Jeżeli są wśród naszych czytelników ratownicy to informujemy, że zostało jeszcze kilka wolnych miejsc do pracy. Kontakt znajdziecie na fanpage WOPR Międzyzdroje.

Komentarze na fanpage – kliknij